Adwokat od rozwodów za porozumieniem stron – potrzebny czy nie?

Adwokat od rozwodów przy tych sprawach musi być dobrze przygotowany do prowadzenia negocjacji i występowania przed sądem. Powinien być w stanie przedstawić argumenty w sposób przekonujący i pomóc stronom uzgodnić korzystne dla nich warunki rozwodu.

 

Adwokat rozwodowy musi często radzić sobie ze złożonymi sytuacjami rodzinnymi. Często pracują oni z osobami, które przeżywają trudny okres w swoim życiu. Adwokat rozwodowy musi być w stanie pomóc swoim klientom w radzeniu sobie z problemami, które mogą pojawić się w trakcie rozwodu.

Jak wygląda rozwód?

Sprawa rozwodowa przebiega za pośrednictwem sądu. Przeprowadza się rozprawę, w której biorą udział strony rozwodowe. Sąd może także wezwać świadków i biegłych. Po rozprawie sąd wydaje orzeczenie rozwodowe. Jego wynik zależy od postawy obu stron, od przedstawionych dowodów oraz indywidualnej sytuacji każdej rodziny. Sąd może odmówić udzielenia rozwodu gdy uzna, że pożycie małżeńskie nie ustało lub rozwód nie leży w interesie małoletnich. Rozwód może przebiegać z orzeczeniem o winie lub rozwód za porozumieniem stron.

Czy przy rozwodzie potrzebny jest adwokat od rozwodów?

Przy rozwodzie potrzebny jest adwokat, ponieważ może on pomóc w ustaleniu podziału majątku małżeńskiego oraz opieki nad dziećmi. Adwokat będzie również w stanie doradzić, jakie kroki należy podjąć, aby rozwód przebiegł jak najszybciej i bezproblemowo. Dodatkowo adwokat będzie także w stanie doradzić w sprawie alimentów i zapozna Cię z przepisami prawa, które działają na Twoją korzyść.

 

Dobrze przygotowany adwokat od rozwodów może pomóc stronom rozwodowym uniknąć niepotrzebnego stresu i pomoże im osiągnąć satysfakcjonujące rozwiązanie.

Opublikowany w inne