Antyki w nowoczesnych wnętrzach

Urządzając nowoczesne mieszkanie wiele osób często, unika łączenia nowoczesnego stylu ze starymi meblami. Pojawiają się zazwyczaj obawy związane z brakiem spójności różnych styli np. jak, może pasować stare drewno do surowej ściany połączonej z metalowym wyposażeniem? Takie chwile mogą budzić czasem frustrację i konsternację, dlatego idąc w kierunku nowoczesnych wnętrz głównym osiągnięciem, może być styl minimalistyczny, którego uzupełnieniem mogą być antyki.

Nowoczesne wnętrze nie musi ograniczać się tylko do nowego wyposażenia. Kupując lampy retro czy ręcznie robione stoliki, możemy stworzyć niepowtarzalną kompozycję. Jeśli ktoś jest fanem stylu retro to z pewnością znajdzie coś dla siebie na targach antyków. Brak ograniczeń gwarantuje urozmaicenie mieszkania o ciekawe wyposażenie rodem z innej epoki.

Jeśli nie boimy się połączenia historii z nowoczesnością to nie ma żadnych przeszkód, żeby nasza kompozycja zawierała choć jeden antyk. Mieszane licznych wzorów i dekoracji jest optymalnym rozwiązaniem. Fototapeta w pokoju lub płytki przypominające cegły będą pasować do starych krzeseł i drewnianego stołu, który wygląda jak mebel żywcem wyciągnięty z filmu o początkach XX wieku.

Szczególnie gdy czujemy sentyment do antyków lub obrazów, możemy wykorzystać je w różnych pomieszczeniach. Sypialnia w stylu retro z antyczną lampą spełni swoją funkcję w ponure zimowe wieczory, gdy zdecydujemy się na przeczytanie naszej ulubionej lektury. Jeden przedmiot może sprawić, że wnętrze będzie bardziej przytulne, nie tracąc przy tym nowoczesnego designu.

Innym charakterystycznym przykładem może być zastawa stołowa. Każdy nie raz czy to w filmach, czy w domach dziadków widział starą porcelanę. Delikatny, a zarazem wiekowy zestaw może stanowić nietypową ozdobę w miejscu spożywania posiłków. Podobnie jak komoda, w której mogą być gromadzone pozostałe elementy zastawy stołowej na każdą okazję. Małe rozwiązanie nie burzy w żaden sposób nowoczesnego stylu danego wnętrza. Co ciekawe dobrze komponuje się z licznymi barwami, które będą wykorzystane we wnętrzu.