Atrakcje w Giżycku

Jeśli nie wiesz, gdzie wybrać się na wakacje koniecznie przeczytaj poniższy tekst. Opisujemy w nim perełkę polskich Mazur, czyli Giżycko. To miasto, które tętni życiem przez całą dobę a atrakcje w Giżycku zapewnią niezapomniane wczasy.

To mazurskie miasto jest pełne nie tylko rozrywki, ale i obiektów, dzięki którym możemy poznać kulturę i historię tych terenów Polski. Nie brakuje tu także licznych atrakcji, dzięki którym będziemy w bliskim towarzystwie przyrody. Chociaż wczasy w Giżycku, na przykład w gospodarstwie agroturystycznym Kwiat Paproci pozwolą nam na relaksujące kąpiele w czystych jeziorach to można tu także zaznać dużo więcej.

Przede wszystkim warto wybrać się do rezerwatu żubrów lub do indiańskiej wioski. Czas aktywnie spędzimy także podczas rejsu statkiem bądź w czasie podróży retro kolejką. Warto zaznaczyć, że to właśnie w Giżycku możesz spróbować swoich sił uprawiając sporty wodne na dziwnych wynalazkach czy tradycyjnych kajakach. Tutaj też pograsz z przyjemnością w kręgle w miejscowej kręgielni i posłuchasz koncertów organowych, które organizowane są praktycznie każdego dnia w sezonie wakacyjnym.

Oczywiście nic tak Cię nie odpręży jak długi spacer po giżyckich lasach w poszukiwaniu grzybów czy dorodnych jagód, ale można też przejść się na zabytkowy most obrotowy czy molo. Spacery równie dobrze możesz urządzić nad Kanałem Giżyckim czy w miejskim parku. Wczasy w Giżycku to też okazja do zwiedzenia zamku krzyżackiego i Twierdzy Boyen. Tutaj znajduje się też okazała wieża ciśnień oraz kwatera wojenna z czasów I wojny światowej. Czas umili ci pobyt nad miejską fontanną.

Jak widzisz, wczasy w Giżycku to jedna z najlepszych propozycji na wakacje, by odpocząć od miejskiego zgiełku i zrelaksować się obcując z mazurskimi walorami przyrody.