Bezpieczeństwo jazdy w czasie deszczu

Kierując samochód należy zawsze zachowywać szczególną ostrożność. Trzeba pamiętać, że nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu drogowego bowiem na jezdni znajdują się również inne pojazdy a w jej obrębie również rowerzyści, motocykliści czy piesi. Jazda samochodem wymaga więc ogromnej odpowiedzialności, spostrzegawczości i uwagi. Co więcej, nie zawsze odbywa się ona przecież w warunkach doskonałej widoczności na drodze czy po najlepszej jakości jezdni. Prowadząc auto należy być przygotowanym na wszelkie ewentualności.

Na bezpieczeństwo jazdy należy wpływać jeszcze przed uruchomieniem silnika pojazdu. Koniecznym jest sprawdzenie jego stanu technicznego, w tym w szczególności: układu hamulcowego, kierowniczego, świateł czy elementów, które są niezbędne do komfortowego prowadzenia auta – stacja kontroli pojazdów warszawa mokotów to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić zanim wyjedzie się autem na drogę.

Nigdy nie wiemy, jakich warunków możemy się spodziewać. Ulewny deszcz nierzadko przeszkadza nam w sprawnym prowadzeniu pojazdu. Pamiętajmy, że mokra nawierzchnia drogi jest bardziej niebezpieczna od tej suchej, odcinek hamowania samochodu znacznie się wydłuża, możliwym stają się również poślizgi. Co więcej, same krople deszczu, które spadają na przednią szybę bardzo często powodują ogromne obniżenie widoczności. Właśnie dlatego każde auto musi posiadać sprawne wycieraczki. Ich zadaniem jest nie tylko mycie szyby, ale właśnie ściąganie opadów. Dzięki temu możliwa jest dalsza podróż nawet podczas rzęsistej ulewy.