Co brać pod uwagę przy wyborze przedszkola?

Wiadomo, że wybór przedszkola dla każdego rodzica nie jest zadaniem prostym. W końcu musimy znaleźć odpowiednią placówkę, w której nasza pociecha będzie spędzać większość dnia. Ważne więc, by znalazła tam nie tylko należyte bezpieczeństwo i opiekę, ale również mogła się w pełnym komforcie rozwijać.

Z całą pewnością wybór przedszkola nie powinien być podyktowany jedynie jego lokalizacją. Fakt, iż placówka mieści się blisko domu to nie jedyny walor. Pod uwagę należy wziąć kwalifikacje kadry pedagogicznej, wyposażenie placówki, programy edukacyjne, jakie są w niej realizowane, codzienne wyżywienie (czy kuchnia znajduje się na miejscu?), ofertę zajęć dodatkowych.

Dobrze jest wybrać się do co najmniej kilku placówek osobiście. Przed umówieniem się na spotkanie należy poznać oferty przedszkoli zamieszczane w internecie i trochę się do tej wizyty przygotować. Oferty łatwo znajdziemy wpisując hasło typu „przedszkole Bemowo”, mamy wtedy pewność, że przeczytamy tylko o tych, jakie funkcjonują w okolicy naszego miejsca zamieszkania.

Liczy się pierwsze wrażenie, zarówno nasze jak i dziecka i właśnie dlatego na wizytę w przedszkolu można zabrać ze sobą przyszłego przedszkolaka. Niech to on zdecyduje, gdzie najbardziej mu się podoba, w którym miejscu najchętniej spędzi czas.