Co oprócz filmów powstaje w studiu filmowym?

Studio filmowe jak sama nazwa wskazuje jest miejscem, w którym kręci się sceny filmowe różnych gatunków. Jest to dogodna lokalizacja, w jakiej przy pomocy odpowiedniej dekoracji czy tła uzyskać można plan filmowy rodem z egzotycznego Egiptu czy zaśnieżonych Alp.

Studio filmowe to również doskonałe miejsce do nagrywania poszczególnych odcinków seriali bowiem w szybki i łatwy sposób możemy w nim modyfikować scenografię.

I to nie wszystko bowiem wyposażenie i profesjonalny sprzęt sprawia, że studio filmowe nadaje się doskonale do nakręcania w nim jednorazowych wywiadów czy cyklicznych programów dokumentalnych. To również przestrzeń, w której nagrywa się różnego rodzaju teledyski.

Przykładem świetnej jakości studia może być Studio Sensi w Warszawie, w którym oprócz nagrywania filmów, seriali czy programów realizuje się także sesje zdjęciowe z udziałem gwiazd polskiej estrady czy kręci reklamy. Tak naprawdę studio umożliwia nagranie dowolnych scen zawsze wtedy, gdy zdjęcia w plenerze są niemożliwe. Dodatkowym atutem są możliwości techniczne: idealne światło, dźwięk czy miejsca pozwalające na komfort pracowników (na przykład garderoba czy zaplecze kuchenne) – wszystko to sprawia, że studia filmowe są wynajmowane częściej aniżeli korzysta się z pleneru czy nieprzystosowanych do kręcenia scen obiektów.