Co to jest selektywna fototermoliza?

Selektywna fototermoliza wykorzystywana jest podczas zabiegu laserowej depilacji. Całą istotą zabiegu jest zmiana energii świetlnej w tą cieplną, która skutecznie niszczy całościową strukturę włosa. Dzięki temu włos zostaje doszczętnie zniszczony i nigdy już nie odrasta.

Tego rodzaju zastosowanie selektywnej fototermolizy jest niezwykle popularne – w Polsce stosuje się je co najmniej od 15 lat z zadowalającymi skutkami.

Dzięki tej metodzie możliwe jest trwałe usuwanie owłosienia bez bólu a co najważniejsze szybko bowiem najczęściej wystarczą 2 lub 3 zabiegi, by całkowicie pozbyć się niechcianych włosków. Oczywiście wiele zależy od struktury włosa – jak przyznają eksperci z salonu dermatologicznego Wasylkowscy, którzy posiadają niezbędne uprawnienia do wykonywania tego rodzaju zabiegu, najlepsze efekty uzyskuje się na włosach grubych i ciemnych. Warto jednak dodać, że profesjonalne zakłady posiadają także specjalne lasery, które stworzone zostały do wykonywania depilacji włosków cienkich i jasnych.

Ciekawostką jest fakt, iż depilacja laserem pozwala cieszyć się gładkimi nogami czy okolicami bikini już na zawsze a jedyną częścią ciała, na której sama struktura włosa może się zmieniać a tym samym włoski znowu mogą się pojawiać jest twarz – wiedzą o tym doskonale kobiety, które borykają się z mało estetycznym wąsikiem. Wtedy zabiegi laserowe trzeba wykonywać średnio raz na pół roku.