Czy dieta 1000 kalorii jest odpowiednia, by schudnąć?

Chociaż dieta 1000 kalorii cieszy się niezwykłą popularnością i jest uważana za bardzo skuteczną to sami dietetycy biją na alarm bowiem jadłospis przewidziany w tego typu metodzie żywienia nie jest pełnowartościowy.

Okazuje się, że dieta 1000 kalorii może być stosowana nie dłużej niż miesiąc. Wszystko dlatego, że nie dostarcza on do organizmu niezbędnych minerałów i witamin. Co więcej, chociaż osoby ją stosujące szybko widzą efekty w postaci gubienia zbędnych kilogramów to trzeba zaznaczyć, iż bardzo często dieta ta doprowadza do odwodnienia, anemii i skrajnego wyczerpania. Niepocieszający jest również fakt, iż po jej zaprzestaniu natychmiast pojawia się efekt jo-jo a osoba, która tak „skutecznie” schudła teraz przybiera na wadze ze zdwojoną siłą.

Każdy dobry dietetyk w Warszawie przyzna, że nie jest do dobra i zdrowa dieta, którą należałoby stosować w celu schudnięcia. W Akademii Zdrowego Żywienia można zapisać się na profesjonalną konsultację, gdzie fachowcy dobiorą dla każdej osoby borykającej się z nadwagą indywidualne menu. To będzie zbilansowane a produkty idealnie dopasowane biorąc pod uwagę preferencje żywieniowe klienta czy zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze.