Czy rezonans magnetyczny może zostać wykonany u dzieci?

W sieci wiele mówi się na temat dostępnych na rynku badaniach specjalistycznych, które pozwalają na wykrycie wielu schorzeń. Ważnym, często poruszanym wątkiem jest przy tym temat diagnostyki dzieci.

Wielu rodziców zastanawia się, czy rezonans magnetyczny jest dla nich bezpieczny i w jakim dokładnie wieku może być przeprowadzany. Oczywiście wiele zależy od konkretnej maszyny, jednak należy podkreślić, że jest to badanie całkowicie bezinwazyjne. Nie ma ono nic wspólnego z tomografią komputerową, w trakcie której generowane jest szkodliwe promieniowanie. Wysoka dawka może przysporzyć pewnych kłopotów.

Badanie MRI jest jednak od tego wolne, dlatego można wykonywać je za każdym razem, gdy zachodzi taka potrzeba. Zapewnia ono precyzyjne obrazowanie organów wewnętrznych, a co za tym idzie, także dokładną diagnostykę rozmaitych schorzeń oraz chorób.

W jakim wieku rezonans dla dzieci?

Skoro wiemy już, że tego typu metody nie stwarzaj zagrożenia, możemy odpowiedzieć na pytanie główne. W przypadku uznanych klinik prywatnych rezonans magnetyczny jamy brzusznej lub innej części ciała jest możliwy już u dzieci w wieku czterech lat.

Wszystko za sprawą nowoczesnej aparatury, która nie tylko jest bardzo precyzyjna, ale również zapewnia pełen komfort podczas badania. Dzięki niej nie ma mowy o żadnych większych trudnościach czy też rozwiązaniach, które mogłyby sprawić, że badanie okaże się szczególnie ciężkim przeżyciem.

Wszystko to sprawia, że za każdym razem warto decydować się na usługi świadczone przez sprawdzone podmioty, cieszące się wieloma pozytywnymi opiniami zadowolonych pacjentów. Niezależnie od tego, czy w grę wchodzi rezonans magnetyczny kręgosłupa, głowy, kolana czy innej części ciała. Dokładna analiza rynku wydaje się kluczowa, by podjąć właściwą decyzję. Zwłaszcza gdy chodzi badanie dziecka, które pozwoli postawić właściwą diagnozę i przygotować ewentualny proces leczenia, który da największe szanse na sukces, czyli na wyzdrowienie.