W czym zrobić najbardziej aromatyczną kawę?

ekspres do kawy wynajemWielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki ulubionej kawy. Podobnie i w ciągu dnia, będąc w pracy lubimy napić się aromatycznej, świeżo parzonej kawy. Na szczęście dziś nie ma większych trudności, które mogłyby nam to uniemożliwić. Z pomocą bowiem przychodzą nam coraz popularniejsze ekspresy do kawy.

Rodzaje ekspresów do kawy

Ogólnie rzecz biorąc, ekspres do kawy to zautomatyzowane urządzenie do parzenia kawy. Wśród tego typu urządzeń możemy wyróżnić dwa zasadnicze typy. Mianowicie, są to ekspresy przelewowe oraz ciśnieniowe. Te ostatnie z kolei dzielą się na ekspresy dzbankowe, niskociśnieniowe, kolbowe oraz automatyczne.

Jaką kawę można zaparzyć w ekspresie?

Ekspresy do kawy oferują nam możliwość zaparzenie kilku rodzajów kawy. Wśród nich możemy wyróżnić aromatyczne espresso, klasyczne cappuccino, niezwykle mocne ristretto, mocne caffe lungo, caffe latte czy też latte macchiato. Oczywiście, liczba rodzajów uzależniona jest od modelu ekspresu. Droższe modele najczęściej umożliwiają parzenie ich większej liczby. Wszystko zależy jednak od tego, gdzie chcemy używać ekspresu. W domu najczęściej pijemy jeden lub dwa rodzaje, stąd też zakup drogiego ekspresu nie zawsze będzie uzasadniony. Jednakże gdy chcemy zakupić ekspres do lokalu, który prowadzimy lub do biura, z którego korzystają nasi pracownicy, wówczas warto pomyśleć o droższym modelu.

Kupić – a może lepiej wynająć?

Jak już wcześniej powiedzieliśmy, zakup ekspresu do kawy to dość poważny wydatek. Warto więc rozważyć możliwość wynajęcia tego typu urządzenia. Otóż na polskim rynku działa całkiem sporo firm, które zajmują się wynajmowaniem ekspresów na rzecz innych podmiotów. Ich klientami są najczęściej firmy, urzędy oraz inne instytucje o charakterze publicznym.

Amatorzy kawy coraz chętniej sięgają po ekspresy. Stąd też szefowie pragnąc zadowolić swoich pracowników nierzadko fundują im tego typu urządzenia do użytku w godzinach pracy. Coraz częściej jednak są to ekspresy wypożyczane, co jest spowodowane korzystnym rachunkiem ekonomicznym.