Dlaczego popękane naczynka są niebezpieczne?

Popękane naczynka są zmorą nie jednego z nas nie tylko ze względów estetycznych. Pojawiające się zmiany na kończynach dolnych, dekolcie a nawet twarzy mogą doprowadzić do szeregu groźnych powikłań.

Każdy, kto zauważył na swoim ciele pęknięte naczynka powinien udać się na kontrolną wizytę do lekarza – rodzinnego bądź dermatologa, który profesjonalnie je zbada. Uwidocznione naczynka mogą nie być szkodliwe i wynikać ze zmieniających się warunków atmosferycznych, na przykład podczas srogiej zimy (najczęściej na tego rodzaju urazy narażona jest twarz, która nie jest zakrywaną częścią naszego ciała). Niestety, zdarza się również tak, że popękane naczynka są zwiastunem pojawienia się szkodliwych żylaków i wtedy należy jak najszybciej je usunąć, by nie doprowadzić do poważnych uszkodzeń.

Zamykanie naczynek, które można na przykład przeprowadzić w gabinecie Wasylkowscy przebiega w sposób całkowicie nieinwazyjny i polega na naświetlaniu laserem. Zabieg najczęściej przeprowadzany jest kilkakrotnie, w zależności od natężenia powstałych zmian na skórze. Co najważniejsze, zamykanie naczynek tą metodą jest bezbolesne i w 100% skuteczne, nie powoduje również żadnego rodzaju powikłań. Warto więc pozbyć się szpetnego defektu jak najszybciej.