Dlaczego to właśnie norweskie fiordy są najpiękniejsze?

 

Fiordy możemy podziwiać na przykład w Grenlandii czy Patagonii chociaż te prawdziwe występują tylko właśnie w Norwegii. Te malownicze masywy są tu łatwo dostępne i od wielu już lat są celem zwiedzania turystów z całego świata.

Norweskie fiordy powstały jeszcze w epoce lodowcowej i dzisiaj tworzą niezwykłe zatoki wciskające się zadziwiająco w ląd. Ciekawostką jest fakt, iż niektóre norweskie fiordy mają głębokość nawet kilometra a najdłuższy liczy sobie ponad 200 kilometrów i tym samym tworzy jeden z największych masywów tego rodzaju na świecie.

Nad urzekające fiordy zjeżdżają miłośnicy przyrody każdego roku, by podziwiać tu piękno natury. Chociaż te występują w tej krainie bardzo obficie niektórzy mogą mieć problem z odnalezieniem tych najbardziej okazałych. Jak się okazuje nie zawsze język angielski wystarczy, by skutecznie porozumieć się z mieszkańcami Norwegii. Właśnie z tego powodu warto uczyć się również innych, zresztą nauka języka norweskiego jest dzisiaj bardzo popularna wśród Polaków.

Jeśli więc chcesz poznać w całej okazałości tajemnice fiordów najpierw naucz się podstawowych zwrotów w języku, jakim posługują się mieszkańcy tej niecodziennej krainy. Pomoże ci na przykład kurs językowy w Oslo, w szkole Norkurs, dzięki któremu oprócz wiedzy będziesz miał okazję zwiedzić stolicę Norwegii i poznać kulturę jej mieszkańców. Pobyt w Norwegii będzie bez wątpienia jedną z wycieczek, którą zachowasz w pamięci na długo.