Docieplenia poddaszy – czy rzeczywiście są niezbędne?

Dbając o prawidłową izolację domu w pierwszej kolejności należy sprawdzić,  których miejscach generowane ciepło ucieka. Okazuje się bowiem, że aż 25% ulatnia się do górnych partii domu i właśnie dlatego zawsze należy również ocieplać poddasze, nawet jeśli nie jest ono użyteczne.

Jeśli te nie zostały zabezpieczone podczas budowy domu warto postarać się o docieplenia poddaszy jak najszybciej, kiedy tylko odkryjemy powód zwiększonych kosztów za ogrzewanie.

Warto zauważyć, że ocieplenie poddaszy to jedna z najtrudniejszych prac tego rodzaju biorąc pod uwagę wszystkie struktury domu. To właśnie tam podstawę stanowią problematyczne krokwie, skosy, załamania ścian i inne nierówności. Z tego powodu materiał izolacyjny musi zostać wybrany szczególnie precyzyjnie. Jak zauważają eksperci z Aluthermo, ocieplenie musi składać się z najlepszej jakości izolacji, materiał musi być na tyle cienki, by zmieści się w każdy zakamarek i n tyle elastyczny, by można było go dopasować do każdego rodzaju ściany. W innym wypadku powstaną mostki termiczne, przez które ucieka najwięcej ciepła.