Dokarmiajmy gołębie tylko zimą!

Tak naprawdę to właśnie działalność człowieka doprowadza to powiększania się skupisk gołębi w miastach. Chociaż wielu z nasz narzeka na zanieczyszczenia, jakie pozostawiają te ptaki to trzeba przyznać, że to przez nas przesiadują przesiadują one na elewacjach budynków, zabytkach, parapetach czy balustradach balkonów.

Gołębie mają z nami po prostu dobrze a my mamy z nimi problem na własne życzenie. Wszystko przez dokarmianie tego gatunku ptactwa przez okrągły rok. Ptaki szybko stają się leniwe i nie śpieszy im się do migracji. Po co mają „podróżować” w poszukiwaniu jedzenia skoro właśnie w miastach mają go pod dostatkiem.

Ciekawostką jest też fakt, że najczęściej dokarmiamy gołębie chlebem, który jest tak naprawdę dla nich niekorzystny bowiem rozpycha ich przewód pokarmowy. Jeśli rzeczywiście chcemy im pomóc to tylko zimą, kiedy ptaki mają naprawdę problem ze zdobyciem pożywienia. Karmy je wtedy ziarnami zbóż.

Pamiętajmy, że na nic zdadzą się zabezpieczenia przed ptakami, takie jak Birdsystem skoro sami zachęcamy ptactwo do pozostania na naszym terenie fundując im smakowite pożywienie. Trzeba wiedzieć, że chociaż system kolców zabezpieczy nasz teren przed zanieczyszczeniami to ptaki jako roznosiciele groźnych dla zdrowia a nawet życia ludzi chorób mogą wyrządzić nam wiele szkód.