Dwukołowe wózki magazynowe – jakie wybrać?

Sprzęty wykorzystywane w magazynach muszą spełniać szereg kryteriów, które wskazują, czy rzeczywiście nadają się do przewożenia konkretnych towarów. Z tego powodu przed zakupem należy zwrócić uwagę na sposób ich wykonania, jak również istotne parametry techniczne.

Należy przy tym pamiętać, że wózki magazynowe dwukołowe występują na rynku w wielu odmianach, zróżnicowanych pod każdym możliwym względem. Oznacza to, że teoretycznie każda firma jest w stanie znaleźć sprzęt dla siebie. Jego dobór nie jest jednak tak łatwy, jak może się wydawać. Do całego procesu zakupowego trzeba podejść z głową.

Jakie wózki wybrać? Na co zwrócić uwagę?

 

Pierwszą kwestią wartą przeanalizowania jest oczywiście typ oferowanego sprzętu. Wózki dwukołowe dzielą się na kilka rodzajów, wśród których sporą popularnością cieszą się zwłaszcza tak zwane modele standardowe. Do czynienia mamy z uniwersalnymi sprzętami, które doskonale sprawdzają się podczas realizacji typowych zadań, związanych z przenoszeniem towarów stosunkowo lekkich, o zwartej budowie.

Taki wózek dwukołowy okaże się wystarczający podczas codziennej pracy, będzie miał trudności wyłącznie z elementami wyjątkowymi ciężkimi bądź wyróżniającymi się nieregularnymi kształtami. Równie chętnie wybierane są tak zwane wózki ekonomiczne – ich użycie jest jednak bardziej ograniczone, zwłaszcza pod względem obciążenia, jakie są w stanie wytrzymać. Nie należy więc traktować ich jako główne wyposażenie.

Obok wspomnianych sprzętów na rynku występują również odmiany niestandardowe. Szczególnie chętnie kupowane są wózki schodowe (jak sama nazwa wskazuje, zapewniają sprawny transport przez schody), spawalnicze, a także specjalistyczne – tworzą one rozbudowaną kategorię, w której znajdziemy produkty doskonale dopasowane do bardzo ciężkich towarów i pracy w trudnych warunkach.

Bez względu na typ, uwagę należy zwrócić na sposób ich wykonania. Niezbędne okażą się wysokiej jakości materiały, które są w stanie wytrzymać największe obciążenia. Muszą być one również odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne, takie jak chociażby wilgoć. Bez tego trudno myśleć o sprawnej realizacji zleconych zadań.

Chcąc mieć pewność, że kupiony wózek magazynowy dwukołowy okaże się być dobrej jakości, warto celować w wyroby uznanych producentów, którzy cieszą się uznaniem na rynku. Jak takich znaleźć? Najlepiej poprzez analizę opinii publikowanych przez innych klientów. Często dzielą się oni swoimi doświadczeniami i wskazują, czy dokonany przez nich zakup okazał się udany czy wręcz przeciwnie.