Gdzie zrobić kurs na wózki widłowe?

Wózki widłowe są coraz częściej wykorzystywanymi urządzeniami w branży przemysłowej. Towarzyszą w pracy w fabrykach, magazynach czy zakładach przetwórstwa. Okazuje się jednak, że nie każdy może z nich korzystać bowiem obsługiwać wózek widłowy może tylko specjalnie w tym celu wyszkolony pracownik, który zdobył odpowiedni certyfikat.

Kurs na wózki widłowe trwa średnio 14 dni. Ten, który oferuje na przykład firma Gizo zawiera w sobie zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne, bo tylko połączenie wiedzy z tych zakresów daje odpowiednie kompetencje, by wózek widłowy móc prowadzić. Warto wiedzieć, że tego rodzaju sprzęt służy przecież do transportowania ciężkich, nawet do kilkunastu ton ładunków, osoba, która nim steruje musi posiadać wiedzę techniczną, ale także być wprawiona biorąc pod uwagę manewry podczas jazdy.

Konieczny kurs na wózki widłowe można ukończyć wybierając jedną z firm oferującą tego rodzaju szkolenia (jak na przykład tą wspomnianą już w artykule). Czasem szkolenia tego typu organizowane są także w Urzędach Pracy czy Centrum Kształcenia Zawodowego. Zdarza się również, że to pracodawca zamawia pakiet szkoleń dla swoich pracowników i wtedy kurs taki może odbywać się indywidualnie dla konkretnej firmy.

Dodamy jeszcze, że zwieńczeniem każdego kursu jest egzamin składający się z części praktycznej oraz teoretycznej i tylko pozytywna ocena z obu umożliwia uzyskanie rzeczonego certyfikatu.