Gołębie na balkonie – jak się pozbyć intruzów?

Okazuje się, że gołębie na balkonie nie tylko go zanieczyszczają, ale ich odchody są wielce niebezpieczne dla zdrowia ludzi. Ptactwo tego gatunku przenosi różnego rodzaju wirusy i pasożyty, każdemu więc kto ma z nimi problem przyda się bez wątpienia odstraszacz gołębi. 

Sposobów na usunięcie ptaków z naszego terenu jest wiele – przede wszystkim zaprzestańmy je dokarmiać jeśli do tej pory to czyniliśmy. Karmnik lepiej ulokować na drzewie aniżeli barierce balkonu. Do odstraszenia może wykorzystać liczne spraye i lakiery, którymi smaruje się balustrady, te jednak są niekorzystne dla zdrowia gołębi a przecież nie chcemy przyczyniać się do ich chorób tylko zmiany lokalizacji siedliska.

Na pewno nie skuteczne są wszelkiego rodzaju „strachy na wróble”, te zresztą będą tylko zajmować nam niepotrzebnie miejsce na balkonie. Najbardziej odpowiedni wydaje się być Birdsystem od Aluthermo. To system kolców, który montuje się na elementach, na których najczęściej przesiadują ptaki, czyli barierkach, parapetach czy dachach domów. Uspokajamy od razu ornitologów bowiem kolce nie stwarzają żadnego zagrożenia dla ptaków. Od momentu wykorzystywania tego rodzaju zabezpieczenia nie przytrafił się jeszcze ani jeden akt okaleczenia gołębi. Ptaki te mają bardzo wyostrzony wzrok i doskonale widzą z dużej odległości zagrożenie, tym samym nawet nie zbliżają się do systemu. Co więcej, Birdysytem jest zdrowy dla środowiska i wygląda estetycznie. Od teraz możemy cieszyć się czystym balkonem i naszym zdrowiem.