Interaktywne zajęcia w szkołach i przedszkolach

Dziś technologia towarzyszy nam na każdym kroku. Nieważne, czy chcemy się zrelaksować, pracować czy prowadzić samochód, nowinki technologiczne pomagają nam w każdym aspekcie. Również coraz więcej szkół decyduje się na urozmaicanie zajęć oraz przerw w ten sposób.

Dzieci nienawidzą się nudzić, ich zajęcia powinny być odpowiednio zróżnicowane oraz najlepiej niekonwencjonalne. Przeglądanie podręczników, słuchanie nauczycieli oraz odrabianie prac domowych jest jak najbardziej potrzebne, jednak aby chętniej chłonęły wiedzę oraz się rozwijały, można wykorzystać tak zwany interaktywny projektor. Czym właściwie jest to urządzenie?

Magiczny dywan, tak brzmi jego nazwa, jest połączeniem komputera, czujnika ruchów oraz projektora. Aby z niego korzystać, wystarczy odrobina wolnej przestrzeni na podłodze lub stole. Animacje, które za jego pośrednictwem się wyświetlają, wymagają od użytkownika aktywności ruchowej – reagują na dotyk. Interaktywny projektor bardzo dobrze wpływa na ogólny rozwój dzieci, ponieważ działa jednocześnie na wiele zmysłów jednocześnie. Bezpośrednio oddziałuje na motorykę, koordynację, szybkość reakcji dzieci, a także pomaga ćwiczyć naszą pamięć.

Przedszkola oraz szkoły podstawowe coraz częściej korzystają z nowej technologii w ramach zajęcia dla dzieci podczas przerw. Magiczny dywan zawiera różnego rodzaju gry i zabawy, które są wspaniałym rozwiązaniem na zagospodarowanie wolnego czasu uczniom. Są one dostosowane do podstawy programowej kształcenia dzieci w różnym wieku. Między lekcjami uczniowie potrzebują odrobiny ruchu, żeby się oderwać od wysiłku umysłowego. Z tego powodu szkolne korytarze często wyglądają jak autostrada, dzieci biegają, krzyczą i narażają się na niebezpieczeństwo. Warto to zmienić i zasugerować im inny rodzaj spędzania tych kilkunastu minut przerwy.