Jak kształtować paznokcie migdałki?

Paznokcie migdałki to bez wątpienia hit w kwestii sezonowych trendów dotyczących zadbanego manicure. Okazuje się, że dzisiaj nie tylko krótkie i odpowiednio wypielęgnowane paznokcie zyskują uznanie obserwatorów, ale również te, które są ozdobą naszych dłoni. Chcąc więc wzbudzić zachwyt niejednej osoby postaw właśnie na paznokcie migdałki, które ujmują niecodziennym kształtem oraz wieloma możliwościami dekoracyjnego ozdabiania.

Kształt takich paznokci można uformować samodzielnie jednak nie będziemy ukrywać, że jest to nie lada sztuka. Jeśli nie czujesz się na siłach zawsze możesz skorzystać z manicure na Ursynowie, w jednym z salonów kosmetycznych czy fryzjerskich, takich jak salontuiteraz, które oferują tego rodzaju usługi dodatkowe.

Aby cieszyć się paznokciami w kształcie migdałków przede wszystkim musisz je odpowiednio zapuścić. Tego rodzaju płytka paznokcia musi być długa, na krótkich paznokciach nigdy nie uda nam się stworzyć właściwego wzoru.

Aby uzyskać kształt szpiczastych paznokcie konieczna jest wprawa w ich pilniczkowaniu. Nieumiejętnie spiłowanie może doprowadzić do ich łamania czy zakrzywiania. Pamiętaj, że kształt migdałka musi być ostry jednak końce paznokci należy pozostawić nie co zaokrąglone, bo inaczej będą sprawiać trudność w wykonywaniu codziennych czynności. Co istotne, przy paznokciach o kształcie migdałka również rogi płytki powinny być gładko spiłowane.