Jak szybko schudnąć?

Jeśli myślisz, że w miesiąc schudniesz 10 kilogramów bez żadnych konsekwencji dla swojego zdrowia to jesteś w błędzie. Oczywiście można szybko schudnąć tylko czy będzie to skuteczne? Czy zachowasz wymarzoną sylwetkę przez długi czas? Czy drastyczne diety i odmawianie swojemu organizmowi wartości odżywczych to dobry pomysł? Z całą pewnością nie.

Zdrowe odchudzanie polega na wytężonej aktywności fizycznej i stosowaniu odpowiedniej diety. Dieta ma być dopasowana do naszego stylu życia, zdrowia i preferencji żywieniowych. Okazuje się, że to racjonalny jadłospis i regularne, powolne aczkolwiek skuteczne pozbywanie się zbędnych kilogramów jest najbardziej odpowiednie.

Jeśli rzeczywiście chcesz zadbać o własne ciało i zachować prawidłową wagę najpierw uda się do dobrego dietetyka – tak zresztą coraz częściej odbywa się właściwe odchudzanie w Warszawie. Coraz więcej osób decyduje się na efekty diety w długim czasie, bez pojawiania się zgubnego efektu jojo. Efekt jojo sprawi, że zbędne kilogramy szybko pojawią się z powrotem i to w dużym nadmiarze.

Zdaniem ekspertów z Akademii Zdrowego Żywienia tylko szczegółowy wywiad z pacjentem i wyniki podstawowych badań pozwalają ułożyć prawidłowy jadłospis, który bez zbędnych wyrzeczeń pozwoli pozbyć się zbędnych kilogramów. Droga do wymarzonej figury może nie jest w tym przypadku krótka, ale na pewno mniej męcząca, zdrowa i skuteczna a jej efekty będą trwałe.