Jak wybrać kurtkę na motor?

Kurtka motocyklowa to element ubioru motocyklisty, który może mieć znaczący wpływa na komfort jazdy. Na co należy zwrócić uwagę?

Kurtki motocyklowe możemy podzielić na kilka rodzajów. Wśród nich znajdują się kurtki letnie, które sprawdzą się podczas wysokich temperaturach powietrza. Mają dobrą wentylację i są lekkie. Kolejna kategoria dotyczy kurtek sportowych. Są one odpowiednie zwłaszcza przy jeździe po mieście, dzięki rozbudowanym protektorom i krojowi, który umożliwia zajęcie wygodnej pozycji. Kolejny rodzaj to kurtki turystyczne, które pozwalają na komfortową podróż na dłuższych dystansach, bez względu na warunki atmosferyczne. W przypadku uniwersalnych kurtek mamy do czynienia z wyważonymi modelami, które łączą bezpieczeństwo z komfortem. Tego rodzaju kurtka motocyklowa zapewni nam więc bezpieczeństwo i komfort. Uniwersalna kurtka na motor powinna mieć rozbudowaną wentylację oraz protektory, które powinny chronić ciało przed ewentualnym upadkiem. W cenie są również pojemne kieszenie oraz regulacja rękawów. Strój taki sprawdzi się w długich dystansach. Jak również w czasie krótkich dojazdów, np. do pracy. Zapewni on wygodę w każdej kategorii motocyklu.

W czasie wybierania kurtka klim pamiętajmy o tym, że głównym zadaniem kurtki jest zapewnienie nam bezpieczeństwa w czasie jazdy, jak również ochrona w przypadku ewentualnych kolizji. Kurtka powinna być więc uszyta z materiałów odpornych na przetarcia, jak również wyposażona w protektory chroniące barki, łokcie czy kolana. To właśnie one chronią nas podczas upadków. Kurtka powinna być również dopasowana do naszej sylwetki. Jeśli zamawiamy ją przez internet, dokładnie się zmierzmy. Kurtka motorowa nie powinna być ani za mała, ani za duża. Jeśli będzie za duża, będzie trzepotać, a jeśli za mała, to będzie nam niewygodnie. Ograniczy to nasze ruchy. Powinna jednak przylegać do miejsc, które ma chronić. Powinna być więc wyważona, chronić, ale nie być zbyt ciasna.