Koloryzacja włosów krok po kroku

Najłatwiejsze zadanie stoi przed osobą, która posiada naturalny kolor włosów a koloryzacja będzie na nich przeprowadzana po raz pierwszy. To właśnie na „świeżych” włosach kolor wychodzi najładniejszy, są one lśniące i nie zniszczone. Fryzjerzy mają nierzadko twardy orzech do zgryzienia w przypadku klientek, których włosy od dawna poddawane są koloryzacji i są nie co zniszczone – wtedy oprócz nałożenia odpowiedniej farby wymaga się, by ówcześnie odpowiednio je odżywić.

Sama koloryzacja włosów może przebiegać w różny sposób. Można nałożyć farbę w określonym kolorze na całe włosy, można również wykonać baleyage, czyli nakładać farbę na gęste pasemka włosów. Ostatnio modne stały się również refleksy, czyli włosy, na których farba zostaje nałożona tylko w odpowiednich miejscach tak, by rozświetlić fryzurę. Hitem jest również ombre, które polega na nałożeniu dwóch kontrastujących kolorach farby – innej na czubek głowy i innej na końcówki włosów.

To, jaką koloryzację włosów chcemy zastosować zależy głównie od klientek i ich upodobań jednak warto podkreślić, że do fryzjerzy mają w tej kwestii większe doświadczenie i umiejętnie doradzą najlepszą opcję dla naszych włosów. Możemy być pewne, że udając się dobrego fryzjera na Ursynowie będziemy zadowolone z efektu farbowania a nasze włosy nabiorą blasku.

Włosy, które zostały poddane zabiegowi koloryzacji odrastają, jak twierdzą styliści fryzur z salontuiteraz.pl należy powtarzać farbowanie maksymalnie co kilka miesięcy. Chociaż odrosty są obecnie w trendach to trzeba podkreślić, że są one zawsze ciemniejsze aniżeli nasz naturalny kolor i nie zawsze będą one wyglądać korzystnie. To, w jakim okresie klientka powinna poddać się ponownej koloryzacji zależy głównie od wypłukiwania koloru i szybkości porostu włosów.