Kosmetyki dla kobiet 40+

Czy wiesz, że pierwsze zmarszczki zaczynają powstawać już po 20 roku życia? To właśnie do tego czasu elastyna i kolastyna produkowane są we wzmożonej ilości, by nagle drastycznie zmniejszyć swoją produkcję. Skóra zaczyna być wiotka, ukazują się pierwsze oznaki naturalnego starzenia. Oczywiście, bruzdy nie są widoczne od razu, ale to wtedy zaleca się wdrażanie pierwszych kosmetyków o działaniu przeciw zmarszczkowym, by spowolnić proces ich występowania.

 

Problem zmarszczek

Kobiety, które skończyły już 40 lat, posiadają cerę dojrzałą i z takim też przeznaczeniem powinny dobierać kosmetyki pielęgnacyjne i odżywcze. Te muszą zawierać przede wszystkim peptydy przeciwzmarszczkowe, które to wypełniają pojawiające się bruzdy starcze. W tym wieku zmarszczki są już widoczne, nie da się ich całkowicie zwalczać, ale można skutecznie zapobiegać rozwojowi ich pogłębiania. Jakie surowce kosmetyczne powinny zawierać dobre kremy, serum i maski przeciwko zmarszczkom? To głównie koenzym Q10 i kwas hialuronowy, dzięki którym skóra staje się idealnie napięta i jędrna. Takie składniki znajdziemy nie tylko w preparatach na twarz, ale całe ciało.

 

Idealne kosmetyki dla cery dojrzalej

Panie z cerą dojrzałą muszą dobierać kosmetyki zgodnie z określeniem wieku, ale też właściwości i samego rodzaju cery. Najczęściej borykają się nie tylko ze zmarszczkami, ale również skorą przesuszoną, warto więc, by kremy były nawilżające. Lepie stosować kremy nawilżające na noc, kiedy skóra jest idealnie oczyszczona i odpoczywa, ponieważ aktywne substancje wchłaniają się szybciej i w głębsze warstwy skóry.

 

Kosmetyki naturalne

Dobrze jest ufać polskim producentom kosmetyków, którzy coraz częściej stawiają na preparaty ekologiczne. Warto sięgać po te, które nie są testowane na zwierzętach ani nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego. Najlepsze produkty zawierają wyciągi roślinne, w tym doskonałe olejki, znane przecież od tysiącleci.

Co ciekawe, dobrej jakości kosmetyki naturalne, to dzisiaj już nie tylko kremy czy balsamy, ale nawet farby do włosów i kosmetyki kolorowe do makijażu, które przecież dotąd uznawane były za te najbardziej inwazyjne. Jak widać, producenci doskonale znają potrzeby współczesnych kobiet i starają się sprostać ich oczekiwaniom.

Pewne jest, że bez względu na wybór pielęgnacji skóry dojrzałej, nie można tego procesu bagatelizować. Dbanie o własne ciało wpływa przecież nie tylko na naszą atrakcyjność zewnętrzną, ale nierzadko także stan zdrowia.