Mała łazienka – jak ją urządzić?

Urządzenie małej łazienki nierzadko sprawia wiele problemów. Wpływ na to ma przede wszystkim niewielki metraż w stosunku do sprzętów, jakie trzeba w niej umieścić. Istnieje jednak kilka sposobów na to, by mała łazienka była funkcjonalna.

Przede wszystkim dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie w niej kabiny prysznicowej zamiast obszernej wanny – dzięki temu zyskamy sporo przestrzeni, na przykład na postawienie pralki.

Kolejnym rozwiązaniem jest stworzenie półek we wnękach ścian, tym samym nie zabierając powierzchni tego rodzaju pomieszczenia stworzymy miejsce idealne do trzymania ręczników czy kosmetyków.

Dobrą opcją na optyczne powiększenie niewielkiego metrażu jest założenie na ściany glazury o dużych kafelkach. Najlepiej sprawdzi się wzór w poziome pasy. Tworząc łazienkę warto też zwrócić uwagę na kolorystykę, pamiętajmy, że ciemne barwy tylko zmniejszą optycznie metraż natomiast te jasne dadzą wrażenie większej powierzchni.

Ponieważ mała łazienka nie daje dobrych warunków do przechowywania w niej zbyt dużej ilości przedmiotów, część z nich przenieśmy do kuchni czy sypialni. Ręczniki mogą spokojnie czekać w sypialnej szafie a produkty czyszczące bez problemu znajdą swoje miejsce w kuchennej szafce. Dbajmy o to, by na malej powierzchni znajdowały się tylko przedmioty rzeczywiście niezbędne bowiem nieporządek i zbyt duża ilość akcesoriów da tylko wrażenie bałaganu i niepotrzebnego zaśmiecania – z całą pewnością nie będzie to wyglądać elegancko ani estetycznie.