Metoda immersji w przedszkolu językowym

Wielu rodziców poszukujących odpowiedniego przedszkola dla swojego dziecka coraz częściej decyduje się na wybór przedszkola językowego. Wybór takiego przedszkola umożliwia w doskonały sposób nauczanie języka obcego naszej pociechy już od wczesnych lat dziecięcych. Wpływa to naturalnie na szybsze przyswojenie pojedynczych słów oraz krótkich zwrotów językowych. Poszukując właściwego przedszkola językowego w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić, jakiego rodzaju metody nauczania jeżyka angielskiego są przez nieoferowane.

Metoda immersji

Sprawdzenie metod nauczania w danej placówce przedszkolnej ma duży wpływ na to jak szybko nasze dziecko zacznie przyswajać przyciągające jego uwagę zwroty z innego języka. Według wielu badań poczynionych na przestrzeni ostatnich lat jedną z najskuteczniejszych metod doskonale sprawdzających się w nauczaniu przedszkolaków jest metoda immersji językowej. Metoda ta polega na specyficznego rodzaju „zanurzeniu” przedszkolaka w języku angielskim poprzez zastosowanie właściwie opracowanych metod. Metody te polegają na powolnym wprowadzaniu przedszkolaka w aktywne wyrażanie myśli i pytań w języku angielskim poprzez zwroty ukazywane przez lektora języka angielskiego. Metodę tę stosuje na przykład przedszkole językowe Wilanów

Edukacyjny zegar z drewna

W metodzie tej nie stosuje się zwrotów w języku polskim. W oparciu o tą metodę poznawanie języka obcego odbywa się typowo intuicyjnie poprzez uważne obserwowanie otoczenia i sytuacji mających miejsce w towarzystwie malucha. Opis i wyjaśnienie tych sytuacji odbywa się w języku obcym, co wpływa niejako na naturalne przyjmowanie zwrotów. Stosowanie metody immersji językowej powinno przebiegać w analogiczny sposób do nauki jeżyka ojczystego. W wyniku widocznych efektów nauczania metoda ta jest postrzegana, jako jedna z technik zapewniających odniesienie sukcesu w nauczaniu początkowym języka angielskiego. Zastosowanie prostych, przyjaznych i łatwych w zastosowaniu technik pozwala dziecku na swoistego rodzaju zabawę językiem obcym.

Dzięki możliwościom tej metody jej stosowanie jest odbierane, jako narzędzie pozwalające na bliższe poznawanie przez dziecko otaczającego je świata. Umiejętne połączenie technik nauczania języka ojczystego z metodą immersji przynosi wiele nadzwyczaj korzystnych wyników, które przekładają się na zainteresowanie dziecka językiem obcym w późniejszym czasie jego życia. W przedszkolu oferującym nauczanie języka angielskiego poprzez wykorzystanie metody immersji są zazwyczaj a na pewno przynajmniej powinni być zatrudnieni nauczyciele języka angielskiego.

Po więcej porad wychowawczych i dydaktycznych polecamy zajrzeć na https://raczkujemy.pl/pomoce-dydaktyczne/ .