Najczęściej występujące choroby nóg

Choroby nóg to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim duże ryzyko pogorszenia stanu zdrowia. Istnieją takie schorzenia, które nawet zagrażają życiu.

Najczęściej z chorobami nóg borykają się kobiety. Te pojawiają się w wyniku długotrwałego chodzenia na zbyt wysokich obcasach bądź pracy typowo siedzącej bądź tylko stojącej. Wpływ na pogorszenie stanu kończyn dolnych ma również noszenie zbyt obcisłego stroju czy bielizny, na przykład rajstop bądź podkolanówek. Nie bez znaczenia jest również brak ruchu.

Do najczęściej występujących chorób nóg zaliczają się pajączki, które nieleczone przeobrażają się bardzo często w żylaki. Te mogą być z kolei przyczyną niebezpiecznych zatorów żył, które powodują w skrajnych przypadkach nawet zgon. Właśnie z tego powodu już po pojawieniu się pierwszych objawów należałoby zgłosić się do odpowiedniego lekarza, który sprawnie pokieruje skutecznym leczeniem. Chociaż jedynym rozwiązaniem jest bardzo często usunięcie żylaków to na szczęście powstały nieinwazyjne metody zabiegów, których wynikiem będzie ich trwale pozbycie.

Zdaniem ekspertów z gabinetu dermatologicznego Wasylkowscy to leczenie żylaków laserem przynosi najlepsze efekty. Przede wszystkim jest mniej bolesne aniżeli zabieg operacyjny, po drugie pacjent może prawie natychmiast powrócić do dawnej aktywności fizycznej – w odróżnieniu od operacji inwazyjnej, która wymaga hospitalizacji. Co więcej, zabieg laserowy nie powoduje blizn ani żadnych powikłań, które niestety są dość często notowane w przypadku operacji przy użyciu skalpela.