Najlepsze anime w historii

Jednym z najpopularniejszych hobby wśród młodzieży na całym świecie jest manga. Można powiedzieć, że japońskie kreskówki i komiksy to dziedzina jedyna w swoim rodzaju. Powody, dla których produkcje z kraju kwitnącej wiśni fascynują tak wiele osób są zróżnicowane. Przede wszystkim, historie tworzone przez japońskich autorów są niezwykle oryginalne i śmiałe. Dokładnie wyjaśnię to w dalszej części artykułu.

Przede wszystkim, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że największe anime zaczynają się zawsze od komiksu i kilku stron naszkicowanych na kartce papieru. Sprawia to, że twórcy praktycznie nie są niczym ograniczeni – nie muszą martwić się o budżet, dzięki czemu prezentują świeży i niezwykle kreatywny sposób narracji. Poza tym, Japonia to bardzo unikalna i ciekawa kultura, dlatego większość japońskich komiksów wyróżnia się na tle typowej amerykańskiej papki, do której zdążyliśmy się już wszyscy przyzwyczaić.

Anime jedyne w swoim rodzaju

Anime to również unikalny styl kreski. Co prawda, jest bardzo zróżnicowany, anime dzieli się bowiem na najróżniejsze gatunki, podobnie jak filmy, nie mniej kreska charakteryzująca się wielkimi oczami i długimi grzywkami budzi dziś jednoznaczne skojarzenia z japońskim anime.

Które anime warto polecić dla kogoś, kto nigdy mocno nie wtajemniczał się w takie klimaty? Lista naprawdę dobrych tytułów jest długa. Osobiście, zacząłbym od klasyków takich jak: Dragon Ball, Saint Seiyia – są to jednak propozycje odpowiednie dla młodych chłopaków. Nieco bardziej uniwersalny charakter mają już bardziej współczesne propozycje takie jak: Death Note czy Shingeki no Kyojin. Szczególnie ten drugi tytuł jest wart uwagi z racji na niebanalną fabułę oraz cały szereg zwrotów akcji, które nie pozwalają doznać nudy w trakcie oglądania tego anime.

,,Atak Tytanów” na pierwszy ogień

Shingeki no Kyojin jest znany szerzej po angielsku jako ,,Attack on Titan” czyli ,,Atak Tytanów”. To bardzo dobre anime, które łączy świetną akcję z interesującą fabułą, nieco katastroficzną, poznajemy tu bowiem świat, w którym ludzie ukrywają się za gigantycznym murem przed tytanami, pożerającymi ludzi. Więcej szczegółów już nie będę zdradzał, po prostu polecam ten tytuł by rozpocząć swoją przygodę z anime i mangą.