Najlepsze pomysły na prezent urodzinowy

Ileż to razy zastanawiałaś się, co kupić jako prezent urodzinowy narzeczonemu czy jako podarunek pod choinkę najbliższej przyjaciółce? Fakt, że cokolwiek by to nie było ma być miłe dla oka, potrzebne osobie obdarowanej bądź zwyczajnie pożytecznym gadżetem, z którego można wielokrotnie korzystać. Prezenty bardzo często nawiązują również do pasji osób, które je otrzymują.

Są jednak i takie, które stają się uniwersalne dla każdego. To chociażby słodycze, kwiaty czy sprzęty domowego użytku. Dla gadżetomaniaka przyda się na pewno nowy telefon, zegarek czy powerbank – wiele też zależy od środków finansowych, jakie możemy przeznaczyć na prezent oraz okazji, przy której prezent ma być wręczany.

Bardzo często zdarza się również, że to osoba, która ma podarek otrzymać mówi wprost o wymarzonym prezencie. Jeśli jest zbyt kosztowny można kupić go robiąc składkę w kilka osób – dotyczy to na przykład prezentów, takich jak nowy smartfon, tablet czy komputer. Prezenty elektroniczne, takie jak wspomniany na przykład powerbank możemy zaś nabyć samodzielnie – nie jest to duży wydatek bowiem ten przydatny gadżet kosztuje nawet kilkadziesiąt złotych.

Jest jedna najważniejsza zasada. Otóż wybierając prezent dla bliskiej nam osoby nigdy nie powinniśmy kierować się własnymi preferencjami zakupowymi czy zainteresowaniami. To, co spodoba czy może przydać się nam niekoniecznie zadowoli osobę obdarowaną. Jeśli rzeczywiście nie mamy pomysłu na prezent dopasowany do stylu życia czy charakteru solenizanta, wybierzmy raczej coś uniwersalnego.