Pielęgnacja mebli drewnianych

Drewno to jeden z najbardziej trwałych surowców, od pokoleń przecież buduje się z niego nawet domy, które są w stanie przetrwać co najmniej kilkadziesiąt lat bez żadnej renowacji. Właśnie dlatego również meble drewniane są już od dawna doceniane, szczególnie antyki, które są jak wino – im starsze, tym lepsze.

Warto jednak pamiętać, że nawet najlepszej jakości drewno należy odpowiednio pielęgnować, by zachować jego pierwotny, naturalny i atrakcyjny przecież wygląd.

Przede wszystkim najbardziej niekorzystna dla mebli drewnianych jest woda i trzeba tutaj przyznać, że to my sami skazujemy meble drewniane na kontakt z tą cieczą. Zastanów się, ile to razy zdarzyło ci się wylać napój czy postawić mokre szklanki na blacie? Co ciekawe, samą konstrukcję mebla bardzo trudno jest naruszyć natomiast jego wierzchnia warstwa nader często ulega zarysowaniom czy pęknięciom – najczęściej właśnie poprzez proces długofalowego oddziaływania wilgoci.

O tym, że pielęgnacja mebli drewnianych powinna odbywać się regularnie wiemy wszyscy natomiast trzeba nadmienić, że najlepiej jest reagować już na pierwsze zmiany, jakie powstają na stylowym kredensie czy antycznym stole. Trzeba tutaj nadmienić, iż renowacja mebli powinna odbywać się przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu, odpowiednich środków i najlepszych umiejętności – jeśli my takich nie posiadamy, dobrze jest udać się na Warszawskie Targi Antyków i tam poszukać fachowców, którzy z przyjemnością zajmą się odnowieniem naszego drewnianego mebla.