Podstawowa pielęgnacja paznokci

Dłonie są naszą wizytówką. To ta część ciała, która jest najczęściej nieokrywana, jedynie zimą nosimy rękawiczki, które chronią nasze dłonie przed zimnem. Ważna jest tez pielęgnacja paznokci i własnie ta tematyką dzisiaj się zajmiemy. 

Dłońmi też najczęściej pracujemy, są więc tym bardziej widoczne. Właśnie dlatego powinniśmy zadbać o to, by były one zawsze wypielęgnowane. To ważne szczególnie w pracy, tam gdzie postrzegany i oceniany jest nasz wizerunek. Ładne paznokcie u kobiet to wręcz świadectwo dbałości o urodę. Co więcej, okazuje się, że paznokciami można wyrażać dzisiaj … modę. Tak to prawda – dziewczyny, które chcą gonić za trendami będą miały na paznokciach rozmaite wzorki a sam ich kształt będzie przypominał migdałki.

O paznokcie najlepiej zadbać a salonie kosmetycznym. Tak profesjonalistka zrobi nam odpowiedni manicure, usunie skórki, przypiłuje płytkę i odpowiednio odżywi paznokieć. Do gabinetu najlepiej wybierać się z polecenia, można też poczytać opinie na forach internetowych. Dobrą manicurzystkę można znaleźć też wpisując w wyszukiwarkę hasło typu „manicure Kabaty” a wtedy dodatkowo znajdziemy salon, który jest najbliżej miejsca naszego zamieszkania.

Pielęgnacja paznokci może odbywać się też w domu. Warto potraktować je od czasu do czasu odżywką wzmacniającą – na szczęście na rynku są dostępne różne odżywki, które działają na rozmaite problemy z paznokciami.

Warto obserwować płytkę paznokcia – pamiętaj, że czasem zmieniają się one pod wpływem różnych chorób. Rozdwajanie, pękanie czy pojawienie się białych plamek może świadczyć o niedoborze witamin.