Pokrycie dachu – jakie najlepsze?

Dach to nie tylko walor estetyczny każdego domu, ale również bezpieczeństwo i komfort mieszkania. Jak wiadomo wybór jego odpowiednich elementów to jedna z najważniejszych decyzji podczas budowy całego domu.

Nie ułatwia sprawy na pewno fakt, iż producenci dachówek co i rusz zaskakują nas nowymi formami i rodzajami samych dachówek. Obecnie dachy w Warszawie pokrywane mogą być dachówkami bitumicznymi, które cechuje niska cena i lekkość jednak nie są zbyt ładne, blachodachówkami czy dachówkami ceramicznymi, które wykazują się najlepszymi walorami wizualnymi, ale też najwyższą ceną.

Pamiętajmy, by wybierać takie pokrycie dachu, które będzie przede wszystkim trwałe – wiadomo, że koszt wykończenia tej części domu jest ogromny tak więc nie traćmy pieniędzy na produkty słabej jakości w promocyjnej cenie.

Pokrycie dachu musi również pełnić funkcje ochronne – musi być odporne na warunki atmosferyczne, takie jak silne nasłonecznianie czy duże opady deszczu czy śniegu a także ogniotrwałe. Dodajmy, że dachówki nowej generacji są nawet ekologiczne i wytrzymują bez większych napraw nawet 100 lat.

Co istotne, wybierając odpowiedni materiał na pokrycie dachu dobrze jest zapoznać się z opinią eksperta bowiem to on ma w tej kwestii największe doświadczenie i doradzi najlepszy produkt.