Polisa posagowa – czy to dobry sposób na zabezpieczenie dziecka?

Coraz więcej rodziców zastanawia się nad dobrym zabezpieczeniem dziecka nawet jeszcze przed jego narodzinami. Niektórzy zakładają lokaty, inni konta oszczędnościowe a największą popularnością cieszy się polisa posagowa.

Ta jest połączeniem ubezpieczenia wraz z kumulowaniem oszczędności. Comiesięczne składki, które ustalane są zgodnie z możliwościami i potrzebami rodziców zostaną przekazane w całości dziecku, kiedy to osiągnie pełnoletność bądź po skończeniu 25 roku życia. Co więcej, polisa tego rodzaju gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku śmierci rodziców, dzięki czemu latorośl ma pełne bezpieczeństwo finansowe, które pozwoli mu się utrzymać po stracie najbliższych. Konieczna tu będzie wizyta u kogoś takiego jak Notariusz (praga północ lub inne dzielnice)

Wydaje się idealnym rozwiązaniem takie zabezpieczenie nieletniego, w stolicy czy innym mieście w naszym kraju tego rodzaju przydają się także wtedy, gdy dziecko rozpoczyna dorosłe życie. Z zaoszczędzonych pieniędzy można opłacić studia bądź wynająć mieszkanie jeśli wyjeżdża się edukować do innego miasta – nigdy przecież nie mamy pewności, jak wyglądać będzie nasza finansowa przyszłość.

Z całą pewnością polisa posagowa jest dzisiaj jednym z najpopularniejszych produktów ubezpieczeniowych nie bez powodu. To doskonały wkład w start naszej pociechy w samodzielne życie.