Popękane naczynka – jak się ich pozbyć?

Popękane naczynka zwane potocznie pajączkami to problem osób o wrażliwej i jasnej cerze. Chociaż nie wiążą się one najczęściej ze stanem zdrowia to wyglądają bardzo nieestetycznie, tym bardziej, że najczęściej pojawiają się na twarzy czy dekolcie.

Popękane naczynka zauważyć też można na rękach (w szczególności na dłoniach) i kończynach dolnych. Trzeba przy tym zauważyć, że choć jak wspomnieliśmy nie wywołują one groźnych schorzeń to występuje odsetek osób obarczonych ta dolegliwością, u których popękane naczynka prowadzą do niewydolności żył czy też alergii a nawet trądziku.

Jeśli zauważyłaś na swojej skórze pierwsze pajączki udaj się czym prędzej do gabinetu dermatologicznego. Na wizytę, na przykład w gabinecie kosmetycnym można zapisać się od razu a tam doświadczony specjalista dokładnie zbada tego rodzaju zmiany skórne i zaproponuje odpowiednie leczenie. W niektórych przypadkach wystarczą dobre kosmetyki, w tych bardziej zaawansowanych niezbędne będzie jednak laserowe zamykanie naczynek. To chyba najbardziej skuteczna i trwała metoda, którą można z powodzeniem stosować nawet w przypadku popękanych naczynek na twarzy. Jak wiadomo na tej części ciała skóra jest niezwykle delikatna a na pojawienie się zmian mają zazwyczaj wpływ niekorzystne warunki atmosferyczne – silny wiatr, wilgotność powietrza, mróz a także promienie słoneczne.

Z całą pewnością pękających naczynek nie warto bagatelizować, raczej należy szybko reagować zanim staną się nie tylko nieestetyczne, ale i spowodują szereg groźnych następstw.