Praca mięśni podczas jazdy na rowerze

Co ciekawe, jazda na rowerze aktywuje do pracy niemal wszystkie mięśnie naszego ciała. Chociaż wydawać by się mogło, że pracujemy na jednośladzie głównie nogami to tak naprawdę włączamy do aktywności wszystkie partie.

Oczywiście, że najszybciej i najlepiej rzeźbią się mięśnie łydek i ud jednak bez zmian nie pozostają również biodra, kończyny górne, brzuch a nawet plecy – w szczególności grzbiet. Już po pierwszym miesiącu regularnej jazdy praca mięśni pozwoli nam zauważyć nie co mniej w obwodzie talii i bioder, łydki i uda staną się wyraźnie szczuplejsze. To nie wszystko bowiem jazda na rowerze świetnie wpływa też na kondycję samej skóry, ta staje się bardziej napięta. Poprzez spalanie tkanki tłuszczowej powodujemy też zanikanie nieestetycznego cellulitu, co najbardziej cieszy płeć piękną i rzeźbimy pośladki.

Pamiętajmy jednak, by jednośladem jeździć zawsze po wyznaczonych do tego celu trasach. Na przykład rowery w Olsztynie jeżdżą zawsze po ścieżkach rowerowych, zresztą nie tylko tam, bo i w całym kraju. Jest to idealne rozwiązanie bowiem użytkownicy mogą jeszcze bardziej komfortowo korzystać ze swojego sprzętu, nie stwarzając niebezpieczeństwa przechodniom. Sami również są bezpieczni nie musząc korzystać z pełnych samochodów ulic.