Radiofonia cyfrowa DAB+

Cyfryzacja mediów jest jak widać procesem nieuniknionym. W Polsce rozpoczął się on w roku 2013 i od tego też czasu sukcesywnie z technik cyfrowych korzysta coraz więcej nadajników.

Ciekawostką jest fakt, iż radio cyfrowe DAB + daje ogrom możliwości, które były wykluczone biorąc pod uwagę radio analogowe. To przede wszystkim lepsza jakość nadania i większe wykorzystanie istniejących zasobów radia.

Faktem jest również, że cyfryzacja naziemna jest procesem koniecznym chociażby dlatego, iż wielce popularna stała się w obecnych czasach radiofonia przekazywana za pośrednictwem internetu.

Warto również wyjaśnić, co tak naprawdę daje nam Terrestrial Digital Audio Broadcasting Plus, w skrócie nazywany DAB+. To nie tylko możliwość odbioru lepszej jakości dźwięku, ale radiofonia cyfrowa daje również usługi dodatkowe. Są nimi między innymi możliwości przesyłania napisów, obrazków a nawet szeregu slajdów. Co więcej, DAB+ stanowi doskonały przewodnik po programach radiowych, jest również informatorem nawigacyjnym czy tym, który przesyła dane na temat warunków o ruchu drogowym.