Ścieżki rowerowe w Polsce

Ścieżki rowerowe w naszym kraju może nie są jeszcze tak rozbudowane jak to ma miejsce na przykład w Holandii, ale znaleźć można i u nas tereny, na których bez problemu wybierzemy się na rowerową przejażdżkę dobrej jakości trasą.

Wpływ na rozwój ścieżek w Polsce ma przede wszystkim coraz większe zainteresowanie Polaków zdrowym trybem życia i propagowaniem utrzymywania dobrej kondycji i idealnej sylwetki.

Tym samym malownicze ścieżki znajdziemy praktycznie w każdym rejonie kraju, niektóre powstały w mieście i stworzone są dla osób, które wybierają właśnie ten środek transportu na przykład na dojazd do pracy. Część powstała natomiast w miejscach, które stworzone są idealnie na rowerowe wycieczki stwarzając tym samym doskonały sposób na zwiedzanie najbardziej urzekających zakątków.

Ciekawostką jest fakt, iż to wcale nie Warszawa wiedzie prym biorąc pod uwagę ilość i jakość ścieżek rowerowych. Z danych wynika, iż najlepiej utworzone są te na Suwalszczyźnie i o dziwo w Olsztynie. Jak przyznaje właściciel sklepu sportowego Kolarzyk rzeczywiście rowery w Olsztynie sprzedają się jak przysłowiowe świeże bułeczki.

Coraz bardziej popularny transport przy pomocy rowerów może wszystkich tylko cieszyć. Oprócz zdrowia i świetnej kondycji zyskujmy łatwość przemieszczania się i minimalizujemy przecież ryzyko powstawania niekorzystnych korków.