Standardowe usługi domu pogrzebowego

Śmierć bliskiej osoby zawsze jest bolesna, a sami żałobnicy nie zawsze mają „głowę”, by zajmować się kwestiami pochówku. Właśnie z myślą o nich powstał niejeden zakład pogrzebowy. Warszawa, ale i inne miasta w naszym kraju dysponują wystarczającą liczbą takich obiektów. dodatkowo znajdziesz tu wsparcie notarialne.

 

Formalności

Śmierć bliskiej osoby to również załatwianie różnego rodzaju formalności. Są to między innymi:

  • Karta zgonu
  • Akt zgonu

Opcjonalnie można ubiegać się również o:

  • urlop okolicznościowy
  • zasiłek pogrzebowy
  • odprawa pośmiertna
  • renta rodzinna
  • spadek

Spadek można przyjąć lub odrzucić przed sądem lub może tu pomóc notariusz. Warszawa to miasto, gdzie bez problemu znaleźć można pomoc.

 

Usługi pogrzebowe w każdym domu pogrzebowym

Na jakie można liczyć usługi pogrzebowe? Warszawa oferuje najczęściej te kompleksowe. Wystarczy, że bliscy osoby zmarłej zgłoszą się do takiego punktu, by uzyskać pomoc. Zakład pogrzebowy zajmie się znalezieniem i wykupieniem miejsca na wskazanym cmentarzu, a jeśli zmarły ma być pochowany w istniejącym już grobie, zakład pogrzebowy sprawdzi jego stan prawny, uzyska zgodę na pochówek czy dokona pogłębienia grobu, jeśli jest taka potrzeba.

Ostatnie pożegnanie w domu pogrzebowym

To zakład pogrzebowy przewozi ciało ze szpitalnej kostnicy czy z domu. Organizuje tzw. ostatnie pożegnanie, ale też szykuje zwłoki – myje, ubiera. Usługi pogrzebowe przewidują też ofertę trumien czy urn, w tych punktach można zamówić wieniec i wszelkie dodatki. Bliscy zmarłego muszą jedynie dostarczyć akt zgonu.

by całą resztą formalności mógł zająć się właśnie dom pogrzebowy. Warszawa nie ma innych standardów aniżeli pozostałe miasta na terenie naszego kraju. Takie obiekty wszędzie funkcjonują na podobnych zasadach. Chodzi o to, by odciążyć żałobników i pozwolić im godnie pożegnać bliską osobę.

 

Opublikowany w inne