Taras z drewna czy z kompozytu?

Wiosenne i letnie miesiące charakteryzują się oczywiście wysokimi temperaturami i piękną pogodą, dlatego taras należy do tych najlepszych miejsc na odpoczynek po ciężkim dniu lub tygodniu. Drzemka na świeżym powietrzu, relaks na leżaku z książką w ręku, czy po prostu korzystanie z ciepłych słonecznych promieni brzmią jak jeden z elementów wymarzonego niedzielnego popołudnia. Jakie wykończenie tarasu zastosować, by jak najdłużej korzystać z jego oferty bez konieczności ciągłych zabezpieczeń i napraw?

Taras jest zazwyczaj powierzchnią niezadaszoną, która narażona jest na negatywne skutki pogody takie jak deszcz oraz skrajne temperatury. Aby podłoże było trwałe i służyło nam przez wiele lat, należy zadbać o to, by wykonane było z odpowiednich materiałów. Zwykłe drewniane deski zamontowane na tarasie nie będą tutaj dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie są one odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i mogą gnić oraz butwieć. Kompozyt drewna drugiej generacji charakteryzuje się dużo większą trwałością i odpornością na złą pogodę.

Taras kompozytowy zapewnia użytkownikom też znacznie większe bezpieczeństwo niż jego drewniany odpowiednik. Jego powierzchnia jest antypoślizgowa, dzięki czemu nie trzeba się obawiać upadku po ulewnych deszczach, a w słoneczne, upalne dni nie nagrzewa się do wysokich temperatur. Z kolei ze względu na sposób wykonania desek nie spotkamy się z żadnymi zadrami oraz drzazgami, więc nawet dzieci mogą swobodnie się poruszać po podłożu bez obuwia.

Montaż desek jest bardzo intuicyjny i każdy poradzi sobie z nim na własną rękę. Jedyne narzędzia, jakie będą potrzebne, aby samodzielnie zainstalować podłoże to ukośna piła, wiertarka i wkrętarka. Dodatkowo podłoga nie wymaga od nas jakiegokolwiek malowania oraz zabezpieczania, a o czystość zadbamy wykorzystując jedynie ciśnieniową myjkę.

Na rynku kompozyt drewna drugiej generacji jest coraz bardziej popularny, dlatego też klienci mają coraz szerszy wybór produktów. W celu dopasowania podłoża tarasu do wyglądu domu oraz otaczających go elementów możemy wybrać nie tylko kolor desek, ale także ich fakturę.