Włosy cienkie i zniszczone – jak sobie z nimi radzić?

Włosy niszczą się każdego dnia. Niekorzystny wpływ na nie ma nie tylko zła pielęgnacja, ale również zbyt sile działanie promieni słonecznych, mróz, podmuchy wiatru, smog, opary dymu tytoniowego. Jeśli dodamy do tego korzystanie z niewłaściwie dobranych kosmetyków pielęgnacyjnych oraz stosowanie urządzeń modelujących włosy, takich jak suszarka, lokówka czy prostownica to będziemy mieć praktycznie cały komplet czynników, które źle wpływają na naszą czuprynę.

Najszybciej niszczę się włosy cienkie. Te z natury są delikatne i słabe, dużo bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne aniżeli włosy o strukturze mocnej i grubej. Nie pomagają tez zabiegi kosmetyczne, takie jak farbowanie czy o zgrozo, złe podcinanie. Aby zadbać o piękne i zdrowe włosy, z całą pewnością powinniśmy wybierać salon fryzjerski w Warszawie, który zatrudnia najlepszych stylistów.

Pielęgnacja włosów cienkich i tych bardziej zniszczonych będzie wzmożona. Na pewno nie wystarczy mycie ich uniwersalnym szamponem czy codzienne nakładanie odżywki. Konieczna jest intensywna regeneracja, która realizowana musi być przez długi okres czasu. Pamiętajmy, że odbudowa struktury włosów czy ich wzmocnienie może trwać nawet kilka lat. Właśnie dlatego najwięcej osób stara się korzystać z usług fryzjerskich, które przyśpieszają nieco tempo całego procesu.

Idealnym rozwiązaniem może być mikrodermabrazja skóry głowy, która sprawi, że mieszki włosowe zostaną pobudzone do szybszego wzrostu. Dobre są również profesjonalne maski, które fryzjer nakłada a następnie podgrzewa w specjalnej kapsule – to tzw. sauna na włosy, dzięki której witaminowe preparaty wnikają szybciej i lepiej we włosy i skórę głowy.

Możemy również stosować metody domowej roboty – idealna będzie maska z żółtka jaj z dodatkiem oliwy z oliwek. Taką mieszaninę nakłada się na włosy, owija je folią i spłukuje dokładnie po około 30 minutach.