Wyprawka dla przedszkolaka

Wrzesień zbliża się wielkimi krokami a wraz z nim zaczyna panować istne szaleństwo zakupów. To właśnie teraz jest najlepszy czas na kompletowanie wyprawki przedszkolaka. To, co ma być w niej zawarte wiele zależy od danej placówki. Część przedszkoli zakupuje samodzielnie przybory do zabawy czy edukacji, inne proszą o nie rodziców.

Lista z niezbędnymi artykułami zazwyczaj zostaje wywieszona w danej placówce, nierzadko jest też umieszczana na oficjalnych stronach internetowych przedszkoli. Aby móc porównać wymagania różnych placówek wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „przedszkole Warszawa Bemowo”, by została wyświetlona propozycja różnych przedszkoli.

Wyprawka dla przedszkolaka zawiera przede wszystkim osobiste rzeczy dziecka, z których będzie korzystał na co dzień. To szczoteczka do zębów, kubeczek, pasta i ręczniczek, chusteczki higieniczne, kocyk na leżakowanie i ubranka na zmianę. Do worka należy zapakować też wygodne kapcie na zmianę.

Część przedszkoli wymaga tez od rodziców zakupów przyborów szkolnych, to z reguły placówki publiczne, w których czesne jest dużo niższe a opłaty nie pozwalają na ich zapewnienie. Rodzice kupują więc ryzy papieru, bloki, kredki, farby, plastelinę czy papiery kolorowe i dostarczają je do przedszkola.

Trzeba pamiętać, że każde przedszkole ma inne wymagania więc przed pójściem na zakupy należy dokładnie zapoznać się z listą artykułów, jakie znaleźć się mają w wyprawce. Zaznaczyć również należy, że przedmioty te najczęściej służą przez cały rok natomiast zdarza się, że niektóre z akcesoriów należy dostarczać także w ciągu całego roku przedszkolnego.