Zbilansowana dieta dziecka

Okazuje się, że prawidłowa dieta stworzona specjalnie z myślą o najmłodszych ma dostarczać każdego dnia blisko 40 elementów odżywczych. Dużą uwagę przywiązuje się tu przede wszystkim do witaminy D i wapń.

Każdego dnia dieta dziecka powinna być złożona z pięciu posiłków, przy czym już samo śniadanie powinno zawierać mniej więcej 30% dziennego zapotrzebowania na witamin i minerały. Rodzice, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak prawidłowo odżywiać dziecko powinni udać się do dobrego dietetyka w Warszawie. Ten przekaże im wiedzę a nawet ułoży pełny jadłospis, dzięki któremu maluch będzie mógł odpowiednio rozwijać się biorąc pod uwagę jego cechy fizyczne jak i intelektualizm.

W Akademii Zdrowego Żywienia dietetycy jasno podkreślają, by nigdy nie zapominać o śniadaniu a obiadów nie zastępować daniami typu fast food czy gotowymi mrożonkami. Tylko dania gotowane, pieczone w folii bądź przyrządzane na parze mogą dostarczy pełen zestaw wartości odżywczych. Każdego dnia w diecie dziecka nie powinno zabraknąć nabiału za to zupełnie zbędna jest sól. Najlepiej więc, kiedy z diety malca wyeliminuje się całkowicie dania chemiczne oraz te smażone na głębokim oleju. Potrawy powinny być przede wszystkim lekkostrawne i urozmaicone – pamiętajmy, że zdrowe nawyki żywieniowe umacniane zostają właśnie w dzieciństwie.

Akademia Zdrowego Żywienia – u nas znajdziesz zdrowy tryb życia.