Zdrowe farbowanie włosów

Chociaż na rynku dostępnych jest wiele rodzajów farb do włosów to warto dobrze zastanowić się zanim podejmiemy decyzję o kupnie tego rodzaju produktu. Firmy kosmetyczne oferują dzisiaj farby z różnym składem i właściwościami. Inne będą dla włosów suchych, inne dla tych przetłuszczających się. Warto również pamiętać, że skład zależny będzie od pigmentu kolorystycznego, jakim chcemy potraktować nasze włosy.

Oczywiście, warto zaznaczyć, że najlepsze farby otrzymamy w salonie fryzjerskim, na przykład w salontuiteraz.pl. Tam także odbywać się będzie profesjonalna koloryzacja przy wykorzystaniu najlepszych metod. Sami fryzjerzy raczej odradzą nam kupowanie farb w podrzędnych drogeriach i samodzielne wykonywanie zabiegu „upiększającego”. Decydując się na ten krok możemy tylko zniszczyć włosy.

Czy jest jednak szansa na zdrowe farbowanie włosów? Okazuje się, że tak. Coraz częściej salon fryzjerski Warszawa oferuje farby bez domieszki sztucznej henny, parabenów i niklu – to właśnie te składniki są najbardziej szkodliwe dla naszych włosów.