Ile godzin pracuje fotograf ślubny?

Piękne fotografie są jedną z najlepszych pamiątek z najważniejszego dnia w życiu niejednego z nas. Jednak aby móc podziwiać te utrwalone, piękne chwile w najlepszym wydaniu niezbędna jest praca fotografa ślubnego. Sami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile czasu tego rodzaju profesjonalista poświęca na to, by finalnie móc nam przekazać plik z najpiękniejszymi ujęciami.

Jak przyznaje fotograf ślubny w Warszawie, który pracuje w Fotoziemka, praca fotografa zaczyna się już około 9 rano a kończy po 1 w nocy, już po weselnych oczepinach.

Fotograf jest obecny podczas przygotowań młodej pary do ceremonii ślubnej, później fotografuje dojazd do kościoła, mszę świętą no i oczywiście wesele. To właśnie na nim na najwięcej pracy bowiem warto wykonać fotografie wszystkim gościom i nie przegapić najciekawszych wydarzeń wieczoru.

Pamiętajmy również, że praca fotografa na samym dniu zaślubin i wesela się nie kończy. Później czeka go wybór najlepszych ujęć i obróbka zdjęć.

Dodajmy do tego, że niejednokrotnie fotograf proszony jest również o sesję po ślubie, najczęściej w plenerze – to kolejny dzień pracy.

Oczywiście do godzin pracy fotografa ślubnego warto też doliczyć czas, jaki poświęca on na rozmowy z potencjalnymi klientami. Wymiana maili, spotkanie, przeglądanie portfolio czy przygotowanie profesjonalnego sprzętu to dodatkowych kilka godzin pracy. Całe szczęście, że zazwyczaj praca fotografa to równocześnie jego pasja – dzięki temu te długie godziny pełnienia zawodowych obowiązków wykonuje on w pełni należycie.