Zabieg nanoplastyki włosów – na czym polega

W ostatnich latach każdy salon fryzjerski poza tradycyjnymi usługami takimi jak czesanie strzyżenie czy farbowanie włosów ma w swojej ofercie także zabiegi regenerujące włosy czy też prostujące włosy. Do takich zabiegów należy miedzy innymi nanoplastia włosów bądź też keratyna. Mimo iż efektem końcowym obu tych zabiegów są proste i gładkie włosy zabiegi te dość znacząco różnią się od siebie.

Nanoplastia, a keratyna

Efektem końcowym obu  tych zabiegów są proste, gładkie i nie puszące się włosy. Jednak wiele kobiet nie ma wiedzy na temat tego czym różnią się te zabiegi i na który z nich powinny się zdecydować. Bardzo często zabieg nanoplastyki włosów jest traktowany zamiennie z keratyną jednak tak naprawdę są to dwa różne zabiegi. W zasadzie każdy salon fryzjerski ma w swojej ofercie takie zabiegi. Celem zabiegu nanoplastyki włosów jest zmiana struktury włosa a w efekcie wyprostowanie nawet najbardziej skręconych włosów. Tak naprawdę z zabiegu mogą skorzystać nawet panie posiadające tak zwane fryzury afro, nanoplastia w sposób długotrwały, ale również bezpieczny jest w stanie wyprostować nawet najtrudniejsze i bardzo niesforne włosy.

W przypadku zabiegu jakim jest keratynowe prostowanie włosów celem jest przede wszystkim przywrócenie włosom ich naturalnego blasku, elastyczności czy też gładkość. Zabieg jakim jest keratyna uzupełnia włos jego naturalnym budulcem, w efekcie czego włosy stają się gładkie odżywione przestają się puszyć, na skutek ich wcześniejszego złego traktowania. Zabieg keratynowego prostowania włosów powinien przeprowadzić dobry fryzjer, poznań to miasto w którym znajdziemy wiele salonów cieszących się doba renomą. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że zabieg został przeprowadzony właściwie z użyciem najwyższej jakości produktów. A zatem celem keratynowego prostowania włosów jest przede wszystkim ich regeneracja i odbudowa natomiast efekt gładkich i prostych włosów jest tylko efektem ubocznym, a nie głównym celem zabiegu.