Atrakcje na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to dzień, na który czeka chyba każdy maluch. To właśnie 1 Czerwca czeka na dzieci cały ogrom wrażeń. To wtedy dostają upominki albo mogą korzystać z rozmaitych atrakcji. W każdym większym mieście w Polsce organizowane są wtedy festyny, przedstawienia, różne warsztaty i inne imprezy dedykowane najmłodszym.

Rodzice mogą umilić swoim pociechom ten wyjątkowy dzień, zabierając je w miejsca wyjątkowe, gdzie czas będą mogli spędzić naprawdę nietuzinkowo. To dobry moment na całodniowe wycieczki w ciekawe miejsca dedykowane właśnie najmłodszym. A trzeba przyznać, że w całej Polsce takowych nie brakuje.

Jura Park w Krasiejowie, Oceanarium we Wrocławiu, Muzeum Zabawek w Kielcach, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, Farma Iluzji nieopodal Trojanowa i Aquapark w Redzie to miejsca, w których najczęściej planowane jest spędzenie Dnia Dziecka w tym roku. Miejsca te wybrały dzieci, a nie ich rodzice. To właśnie zdaniem najmłodszych tam czeka na nich najwięcej atrakcji.

Jura Park w Krasiejowie

W Krasiejowie pod Opolem stworzono największy park dinozaurów w całej Europie. Na jego terenie można podziwiać nie tylko kilkadziesiąt okazów z prehistorii. Dzieci mogą wziąć też udział w ciekawych warsztatach paleontologicznych. Na terenie całego obiektu znajduje się też kino 5D, tunel czasu i oceanarium.

Oceanarium we Wrocławiu

Największe w całej Europie oceanarium znajduje się właśnie we Wrocławiu. To obiekt połączony z Afrykarium – mieści się tam 19 basenów, chodzić można podwodnymi tunelami i podziwiać zwierzęta przez przeźroczyste ściany. Dzięki temu prawie na wyciągnięcie ręki przepływają obok płaszczki, a nawet rekiny. To niezapomniana przygoda w tropikalnym raju, gdzie klimatu dodają baobaby i inna egzotyczna roślinność.

Muzeum Zabawek w Kielcach

To właśnie w Kielcach stworzono obiekt, w którym zebrano kilka tysięcy rozmaitych zabawek. Istny raj dla maluchów. Podziwiać tu można rozmaite lalki, misie, samochody, klocki, modele samolotów czy statków. Są tu zabawki bardzo stare, którymi pewnie bawili się nasi pradziadkowie, ale też te najnowsze, interaktywne. Sporą atrakcją jest też w Muzeum Zabawek Baba Jaga, która przychodzi do dzieci ze specjalną opowieścią.

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie

To tutaj organizowane są przeróżne wystawy i warsztaty dla najmłodszych. Tutaj funkcjonuje kino i teatr, tutaj również odbywają się najlepsze przedstawienia i koncerty w regionie. Obiekt zachęca do odwiedzania nie tylko bajkowymi wnętrzami, ale też przyjaznym ogrodem, w którym można urządzać rodzinne pikniki.

Farma Iluzji w Mościskach nieopodal Trojanowa

Farma iluzji to z kolei jedyny park rozrywki w Polsce, gdzie nauka łączy się z zabawą i magią. Nie oznacza to jednak, że doświadczenia dotyczące złudzeń są niepraktyczne. Nic bardziej mylnego. Czas spędzony na Farmie Iluzji to nie tylko moc uciech, ale też solidna dawka edukacji. Park rozrywki przygotował dla dzieci animacje, przedstawienia, sale zabaw, place z dmuchanymi zamkami i trampolinami. Każdy może wypocząć na pirackiej wyspie albo popływać tratwą. Na głodnych czekają lokale gastronomiczne albo miejsca, w których można urządzić piknik przy ognisku.

Aquapark w Redzie

Jeśli ktoś chciałby popływać z rekinami, to właśnie w Redzie nadarza się ku temu okazja. Nieopodal Gdyni otworzono niedawno Aquapark, w którym możliwy jest zjazd pontonem w szklanym tunelu. To właśnie taka przejażdżka pozwala podziwiać rekiny, które swobodnie pływają sobie za przeźroczystą ścianą. Oczywiście nie jest to jedyna atrakcja tego miejsca. Rwąca rzeka, wodny wulkan, gejzery, kącik dla maluchów i liczne zjeżdżalnie to kolejne, z których warto skorzystać.