Zajęcia z arytmetyki mentalnej dla dzieci

Coraz więcej dzieci zmaga się z problemem braku chęci do nauki. Gorsze oceny oraz brak motywacji powodują zniechęcenie do uczenia się. Wielu rodziców postanawia zapisywać swoje pociechy na zajęcia dodatkowe lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany efekt.

Dzieje się tak ponieważ aktualne metody nauczania nie są zbyt atrakcyjne dla uczniów w porównaniu z elektronicznymi rozrywkami. Niegdyś gry komputerowe powodowały wyłącznie nie chęć do nauki lecz dzisiaj sytuacja się diametralnie zmieniła. Od momentu pojawienia się mediów społecznościowych i gadżetów dzieci coraz mniej są chętne do nauki. Skutkuje to problemami z koncentracją oraz trudnościami podczas wykonywania prostych działań matematycznych.

Trudności pojawiające się podczas nauki mogą wymagać poświęcenia dodatkowego czasu na naukę. W wielu przypadkach takie rozwiązanie skutkuje choć zdarzają się sytuacje w których dziecko nie potrzebuje specjalnej pomocy. Jednymi z nich mogą być szkolenia dla dzieci organizowane w akademii arytmetyki. Metoda mentalnej arytmetyki to program nauczania opierający się na wykonywaniu ćwiczeń mających na celu poprawienie koncentracji oraz przyswajanie wiedzy.

Prowadzone zajęcia wpływają również na rozwijanie spostrzegawczości i pamięci fotograficznej. Metody nauczania w akademii arytmetyki opierają się stymulowaniu pracy obu półkul mózgowych w trakcie wykonywania zadań. Dzieje się tak gdy uczeń uczy się intensywnie wykorzystywać soroban. Wszystkie te czynniki przekładają się na oceny w późniejszych latach ponieważ rozwinięte umiejętności znacznie ułatwiają naukę.

Jak jeszcze można zadbać o rozwój umiejętności matematycznych u najmłodszych? Świetnym pomysłem są drewniane zabawki, np. sortery, układanki i liczydła. Fajną marką w tym temacie jest Goki, firma, robiąca też świetne instrumenty muzyczne dla dzieci, np. Goki tamburyn dostępny na: https://raczkujemy.pl/zabawki/kolorowy-tamburyn-goki/.