Cena odbiornika do radia cyfrowego

W związku z postępująca coraz szybciej cyfryzacją radia, odbiorniki do radia cyfrowego pojawiły się w niemal każdym sklepie handlującym sprzętem RTV. Nic zresztą dziwnego, ponieważ nie są to drogie sprzęty i każdego stać na ich zakup. Produkowane są przez firmy od laty tworzące radioodbiorniki i inne urządzenia elektroniczne, jak Grundig, Philips, Sony, Eltra czy Panasonic.

Jaki jest koszt takiego radia?

Odbiornik do radia cyfrowego to wydatek zależny od takich czynników, jak liczba wbudowanych funkcji, wielkość wyświetlacza czy też wspomniany producent.

Na porównywarkach cenowych można znaleźć modele kosztujące zarówno 75 PLN, jak też i takie, za które wyłożyć trzeba nawet i 1000. Do wyboru są zarówno tradycyjne, podpinane do gniazdka elektrycznego, jak też i przenośne, wyposażone w akumulator pozwalający na pracę przez kilka godzin bez ładowania. Jeśli kupujemy ten drugi model, warto zaopatrzyć się również w powerbank, czyli niewielkie pudełeczko, w którym zgromadzona została energia elektryczna. Polecane jest to podczas wyjazdów na urlop lub długich podróży – mając powerbank ze sobą użytkownik nie musi myśleć o takich rzeczach jak sprawdzanie stanu naładowania nie tylko radia, ale i smartfona, tabletu czy laptopa.

Odbiornik do radia cyfrowego to właściwie konieczność dla każdego, kto tylko słucha radia za pomocą aparatu radiowego. W 2015 roku radiostacje nadawać będą sygnał tylko i wyłącznie w ten sposób, więc tradycyjne odbiorniki staną się już bezużyteczne. Ponieważ radio dab jest dostępne w różnych przedziałach cenowych, na pewno każdy znajdzie model na swoją kieszeń. Warto tez pamiętać o tym, że po nabyciu posłuży on przez długie lata, jest to więc inwestycja w przyszłość.