Gdzie można zarabiać w sieci?

Jesteś uczniem lub studentem? A może szukasz dorywczego zajęcia, które pozwoli zwiększyć nieco Twój domowy budżet? Jeżeli masz odrobinę wolnego czasu i chcesz go spożytkować na dodatkowy zarobek, możesz spróbować wzbogacić się, nie wychodząc z domu. Internet to dziś potężne narzędzie, w którym znajdziemy niemal wszystko, łącznie z pracą.

Wypełnianie ankiet

Jednym z najprostszych sposobów na zarobienie paru groszy jest wypełnianie ankiet w sieci. Nie wymaga to od użytkownika praktycznie żadnych ponadpodstawowych umiejętności. Nie jest to także zajęcie, które absorbuje dużą ilość czasu, ponieważ wystarczy na to poświęcić nawet kilkanaście minut dziennie. Do wad z kolei na pewno możemy zaliczyć nienajwyższą pensję, jednak pieniądze rzędu 200 złotych to dla ucznia i tak niezły zastrzyk kieszonkowego.

Freelancer

Praca jako freelancer wymaga już od nas większych umiejętności i wiedzy z konkretnego zagadnienia. Freelancerzy to często osoby, które zajmują się tworzeniem oraz optymalizacją stron internetowych lub po prostu programowaniem. Pensja takiej osoby jest skrajnie różna, ale doświadczeni programiści mogą zarobić nawet powyżej 10000 złotych w skali miesiąca. Innym przykładem freelancera jest grafik komputerowy, którego pensja też różnić się może w zależności od talentu i zakresu umiejętności, jakie posiada, jednak i on może liczyć na zarobki rzędu kilku tysięcy złotych miesięcznie.

Artysta

Internet to także szansa na zarobek dla artystów. Jeżeli rysujesz i masz do tego smykałkę, śmiało zamieszczaj ogłoszenia wraz ze swoim portfolio w różnych serwisach do tego przeznaczonych. Ludzie są w stanie zapłacić naprawdę ładne pieniądze za dobrze wykonany portret. Również muzycy mogą liczyć na pieniądze zdobyte w sieci. Szczególnie popularne jest zarabianie na Spotify i YouTube, a wysokość zastrzyku gotówki uzależniona jest od liczby wyświetleń utworów w tych serwisach.