Jak wykonać ocieplenie poddasza?

Ocieplenie poddasza jest jedną z najważniejszych kwestii podczas budowy i wykończenia domu. To właśnie do góry ucieka prawie 25% generowanego ciepła, co sprawia, że aspekt ten powinien być tak samo poważnie traktowany jak ocieplenie wszystkich ścian.

Przede wszystkim ocieplenie poddasza warto planować już na etapie samej budowy bowiem nawet najmniejsze niedociągnięcia mogą skutkować poważnymi błędami w izolacji, nie bez znaczenia jest również dobór odpowiedniego w tym celu materiału.

Ponieważ nie da się ukryć, iż ocieplenie tej części domu jest nie co kosztowne należy postawić na jak najlepszą jakość tak, by izolacja spełniała w pełni swoje zadanie przez długie lata. W innym wypadku na ścianach może szybko pojawić się wilgoć i oczywiście grzyb czy pleśń.

Wybierając materiał należy zwrócić uwagę na fakt, by był on wystarczająco elastyczny – musi dokładnie wypełniać wszelkiego rodzaju szczeliny czy przestrzenie pomiędzy krokwiami. Jeśli ktoś nie ma wprawy w zakładaniu ocieplenia na poddaszu radzimy zatrudnić w tym celu profesjonalną ekipę, taką jak Aluthermo, która poradzi sobie z tym zadaniem rzetelnie.

Pamiętajmy, by wybierając odpowiednie ocieplenie poddasza sprawdzić czy materiał jest określonej grubości – powinien mieć co najmniej 25 centymetrów. Ważne są również jego dodatkowe funkcje; coraz częściej wybierany jest ten, który jest dodatkowo dźwiękoszczelny. To idealne rozwiązanie w przypadku mieszkania tuż przy ruchliwej ulicy.