Jesienny jadłospis dla dziecka

Dieta każdego dziecka powinna być bogata we wszelkie składniki odżywcze i minerały, które pozwolą mu na idealny rozwój nie tylko fizyczny, ale i intelektualny. Jesień to pora roku, w której w szczególności powinniśmy z dbałością dobierać produkty spożywcze, jakie serwujemy dziecku bowiem warto wzmocnić jego odporność i przygotować do mroźnej zimy.

Całe szczęście, że to własnie jesienią mamy najlepszy dobór produktów – w ogrodach rosną dorodne warzywa, z których przyrządzimy doskonałe dania. Na brak owoców z kompleksem witamin również nie możemy narzekać. Warto korzystać z dobrodziejstw i jesienny jadłospis naszej pociechy układać własnie z przewagą produktów sezonowych. Jeśli samodzielnie nie potrafimy dobrać korzystnych dla naszego dziecka składników możemy zasięgnąć porady dietetyka, który wskaże nam te odpowiednie.

Dużą dogodnością staje się również możliwość wyżywienia dziecka w szkołach, szczególnie jeśli sami nie mamy czasu przygotować odpowiednich, pełnowartościowych potraw. Na przykład prywatna szkoła podstawowa w Warszawie serwuje swoim podopiecznym cały zestaw żywieniowy, składający się każdego dnia z trzech dań. Te są wykonywane na miejscu, przez doświadczoną kucharkę a co więcej, pod nadzorem fachowego dietetyka. Do przyrządzenia potraw przygotowuje się tylko produkty świeże, niezmodyfikowane. Tym samym możemy mieć pewność nie tylko tego, że nasze dziecko nie będzie podczas zajęć lekcyjnych głodne, ale również tego, że codziennie będzie spożywać pełnowartościowe, wpływające korzystnie na jego zdrowie potrawy.